TOP 16

Regulamin kwalifikacji do polonijnego turnieju tenisa stołowego TOP16 , który odbędzie się 11 października 2020r. w Schaumburgu.

  1. Do rozgrywek zostanie zakwalifikowanych 16 zawodników.

  2. Sześciu pierwszych zawodników z polonijnej listy rankingowej Illinois ma zapewniony udział w TOP16 pod warunkiem uczestnictwa w przynajmniej jednym rankingowym turnieju od stycznia do końca sierpnia 2020r. Kolejność pierwszej szóstki będzie ustalona według rankingu z dnia 13 września 2020r..

  3. Pozostałych dziesieciu uczestników zostanie wyłoniona po trzech polonijnych turniejach (16 lutego, 7 czerwca i 13 września).

  4. Każdy zawodnik w turnieju polonijnym w grupie zaawansowanej będzie miał przyznawaną odpowiednią ilość punktów w zależności od zajętego miejsca. Dziesięciu zawodników z największą ilością punktów zostanie dołączonych do zawodników z pierwszej szóstki z  polonijnej listy rankingowej stanu Illinois.

  5. Tylko zawodnicy pochodzenia polskiego będą zakwalifikowani do polonijnego TOP16.

  6. Zasady punktowania miejsc w polonijnym turnieju:

                     25 zawodników                                                      30 zawodników                                                   35 zawodników

1 miejsce             -          100 punktów                      1 miejsce             -          100 punktów                        1 miejsce       -    100 punktów

2 miejsce             -         80   punktów                     2 miejsce             -           80   punktów                     2 miejsce        -    80  punktów

3 miejsce             -         60   punktów                     3 miejsce             -           60   punktów                     3 miejsce       -     60   punktów

4 miejsce             -         50   punktów                     4 miejsce             -           50   punktów                     4 miejsce        -    50   punktów

5-8 miejsce         -         40   punktów                  5-8 miejsce             -           40   punktów                  5-8 miejsce      -      40   punktów

9-10 miejsce        -         30  punktów                  9-12 miejsce            -            30  punktów                 9-14 miejsce      -      30  punktów

11-15 miejsce        -        20   punktów                 13-18 miejsce             -          20   punktów               15-21 miejsce     -       20   punktów

16-20 miejsce      -         15   punktów                19-24 miejsce              -          15   punktów             22-28 miejsce     -        15   punktów

21-25 miejsce      -         10   punktów               25-30 miejsce             -           10   punktów             29-35 miejsce     -        10   punktów

 

  8.  Jeżeli dwóch lub więcej zawodników z taką samą ilością punktów po trzech turniejach będzie rywalizowało o ostatnie miejsce premiowane udziałem w TOP16 , wtedy zawodnik (zawodnicy) z najwyższym amerykańskim rankingiem spośród zainteresowanych zawodników zostanie (zostaną) zakwalifikowany (zakwalifikowani) do turnieju (Ranking z dnia 9-13-2020). Nie bedzie dodatkowego barażowego meczu pomiędzy zainteresowanymi zawodnikami.

  9.  Lista zawodników i zawodników rezerwowych zostanie ogłoszona 14 września 2020r .

 10.  Do rozstawienia w turnieju TOP16 będzie brany pod uwagę ranking z dnia 4 pazdziernika 2020r..

Punktacja do turnieju TOP16

NAZWISKO             16 LUTY                7 CZERWIEC            13 WRZESIEŃ        RAZEM

                                  punkty                       punkty                       punkty             punkty

 

 

Michał Wolski                100                                                                                        100

Viktor Bedrichuk            80                                                                                         80            nieuprawniony

Artur Kurek                     60                                                                                         60

Janusz Franeczek          50                                                                                         50

Igor Falchuk                   40                                                                                          40            nieuprawniony

Lukasz Fita                     40                                                                                          40

Lukasz Niewiarowski     40                                                                                         40

Wojciech Wolski             40                                                                                         40

Bogdan Pługowski         30                                                                                         30

Filip Papiez                     30                                                                                         30

Krzysztof Szostak           30                                                                                         30

Sylwester Sobota           30                                                                                         30

Wayne Wasielewski       30                                                                                         30             nieuprawniony

Yanko Stoykov               30                                                                                         30             nieuprawniony

Igor Iurchuk                    20                                                                                         20             nieuprwaniony

Paweł Głuchowski         20                                                                                         20

Pawel Ziolko                  20                                                                                         20

Piotr Soja                        20                                                                                        20

Tomasz Godlewski        20                                                                                         20

Tomasz Jablonski          20                                                                                         20

Zbigniew Jabłoński       20                                                                                         20

Andrzej Pszczoloinski   15                                                                                           15

Bogdan Palarz               15                                                                                           15

Damian Czyz                  15                                                                                          15

Kevin Vileikis                  15                                                                                          15               nieuprawniony

Krzysztof Perkowski       15                                                                                          15

Krzysztof Puchalski        15                                                                                          15

Nabil Shehadeh             15                                                                                           15               nieuprawniony

Anatoly Horodyskyi       10                                                                                           10               nieuprawniony

Leslaw Hakalo                10                                                                                           10

Mauricio Higuera            10                                                                                          10               nieuprawniony

Sebastain Reyes             10                                                                                          10               nieuprawniony

Zbigniew Sobolak           10                                                                                          10

© 2019 illinoistabletennis.com   All rights reserved.